Prosinec 2011

Ošetření dřevěného zahradního nábytku

28. prosince 2011 v 10:00 | Tomáš |  Dřevěný zahradní nábytek
Jakmile venku začne krásně svítit sluníčko a jaro je v plné síle, každého vytáhne ven na procházku nebo k posezení na zahradě či terase. O zahradní nábytek, který je velmi pěkným doplňkem vaší zahrady, se musíte také dostatečně starat. Zahradní nábytek se vyrábí z několika druhů exotických dřevin: Meranti, Durian, Akácie a Teak. Toto dřevo se vyznačuje dobrými mechanickými vlastnostmi a vysokou odolností proti stárnutí a biodegradaci. Tyto vlastnosti přímo předurčují tyto dřeviny do exteriéru a na místa, kde musí být použité materiály odolné proti působení nepříznivých povětrnostních vlivů.
K ochraně zahradního nábytku z exotických dřevin doporučujeme přípravky založené na bázi vody nebo oleje. Zahradní nábytek z exotického dřeva vyniká svou vysokou tvrdostí a dlouhou životností. Během sezóny, když nábytek zmokne, stačí ho jen vysušit obyčejným hadříkem a nechat uschnout. Po přirozené ztrátě povrchové úpravy, po uplynutí určitého času, použijte pro obnovu teakový olej. Před zimou (kdy nábytek nebudete používat), očistěte jemným mýdlovým čističem nebo speciálním prostředkem na dřevěný zahradní nábytek, nechte důkladně oschnout. Pro uchování barvy a ochrany dřeva potřete dřevěný zahradní nábytek teakovým olejem, který zabraňuje vysychání dřeva, poté přikryjte plachtou.
Použité nábytkové kování nevyžaduje zvláštní péči, pouze pravidelně kontrolujte dotažení všech spojů. Zahradní nábytek nedoporučujeme uskladňovat ve velmi suchém či teplém prostředí, kde by mohlo dojít k jeho poškození vlivem suchého vzduchu a tepla. Ideálním místem je garáž nebo přístřešek se zabezpečeným prouděním vzduchu, ve kterém nábytek nemokne.

Zahradní nábytek

21. prosince 2011 v 10:43 | Tomáš
Na našem trhu je opravdu velmi bohatá nabídka dřevěného i kovového zahradního nábytku od mnoha výrobců s různými druhy materiálů. Některý je skoro nezničitelný, využívaný po několik generací. Vybrat si můžete z velké šířky různých materiálů, barev a stylů.

Kovový zahradní nábytek

Zahradní kovový nábytek - na zahradách a terasách působí kovový nábytek velmi moderně a luxusně. Elegantně spojuje lakovanou kovovou konstrukci s dřevěnými doplňky z exotických dřevin v různých barvách té nejvyšší kvality. Kovový zahradní nábytek je ideálním pro venkovní využití, vydrží i nepříznivé počasí při správné údržbě. Jedinou nevýhodou kovového nábytku bývá nepohodlné sezení, ale i to se dá zpříjemnit pořízením sedáků a polstrování.

Dřevěný zahradní nábytek

Dřevěný zahradní nábytek - je velmi hojně používaný a oblíbený pro své kouzlo dávných časů. Zahradní nábytek ze dřeva, je velmi přitažlivý a pocitově teplý, takže nikdo neodolá usednout do takového křesla či dřevěné zahradní houpačky. Výhodou je masivnost a pohodlí dřevěného zahradního nábytku. Díky speciálnímu nátěru (impregnaci), je dřevěný zahradní nábytek odolný proti povětrnostním vlivům, tento nátěr by se měl obnovovat alespoň dvakrát doroka, podle toho kde je dřevěný zahradní nábytek používán.

Umělý ratan

Umělý ratan - zahradní nábytek z umělého ratanu je elegantní a velmi lehký pro manipulaci. Umělý ratan vyniká svou odolností proti UV záření a dlouhou životností. Zahradní nábytek je vyroben z hliníkové konstrukce, která je opředena umělým ratanem. Nábytek z umělého ratanu je odolný na nepříznivé počasí jako déšť i sníh. Je skoro bezúdržbový, stačí ho pouze umýt proudem vody a nechat uschnout, na zimu doporučujeme nábytek z umělého ratanu přikrýt nebo uschovat do krytých ploch.